Blog / Tehnoloģijas

Vai Hansabankas internetbankā tava nauda ir drošībā?(0)

Andris Sprūds | trešdiena, 2008. gada 6. augusts

Mičiganas universitāte nesen publicējusi pētījumu, kurā analizēta ASV internetbanku drošība. Kā viens no "nāves grēkiem" minēts bankas kontaktinformācijas neturēšana uz drošas (SSL) lapas. Teorija ir vienkārša: lietojot bezvadu interneta pieslēgumu (vai kabeļpieslēgumu, ja ar kaimiņiem tiek dalīts tīkls), ļaunajiem vīriņiem nav nekādu problēmu nomainīt, piemēram, bankas telefona numuru uz savējo. Nav īpaši grūti iedomāties kādu Pārlielupes cietumā sēdošu tēvaini, kurš smalkā balstiņā nočiepst "Lūdzu nosauciet savas telefonbankas paroles. Paldies!".

Vēl viens banku grēks ir neinformēt savas internetbankas lietotājus par izejošajiem linkiem, jeb to, ka viņi gatavojas pamest bankas mājaslapu. Bankas mājaslapa var būt droša un uzmanīta 24 stundas diennaktī, taču tās reklāmas partneru mājaslapu drošībai parasti tik liela vērība netiek pievērsta. Tad nu nešpetnajiem hakeriem atliek tikai uzlauzt sadarbības partneru mājaslapu (piemēram, pārveidot to, lai izskatās līdzīga bankas mājaslapai) un gaidīt pirmās paroles.

Kad nu daži no iespējamajiem drošības caurumiem ir apskatīti, pievērsīsimies raksta nosaukumā pieminētajai Hansabankai. Kā redzams apmeklējot Hansabankas mājaslapu, tad visa kontaktinformācija ir publicēta "nedrošās" (neizmanto SSL) lapās. Pie īpašajiem piedāvājumiem var atrast linku uz ārējām lapām (piemēram, cv.lv), un lietotājs par to nekādā veidā netiek brīdināts.

Secinājums: apmeklējot Hansabankas lapu, der uzmanīties. Iespējams, drošāk būs zvanīt bankai pa telefona numuru, kas redzams uz maksājumu kartes. Un pārvietojoties Hansabankas mājaslapā, der laiku pa laikam paskatīties uz pārlūkprogrammas adreses lodziņu. Hansabanka "izgāžas" divos punktos no pieciem pētījumā analizētajiem, kas "pārliecinoši labākajai internetbankai Latvijā" ir tā kā mazliet par daudz.

Leave a Reply

  • Email is optional.

e-formas.lv: Survey and HTML Form Builder. Create Online Questionnaires for FREE!

feedback