Blog / E-formas jaunumi

Lieliski jaunumi tiem, kuri plāno aptaujas/formas publicēt savā mājaslapā(0)

Andris Sprūds | svētdiena, 2009. gada 1. februāris

Publicējot formu mājas lapā, vairs nav jānorāda formas augstums un platums. Formas (iframe) izmērs tiks aprēķināts automātiski, līdz ar to ļaujot izveidot formas, kas pilnībā iekļaujas klienta mājaslapas dizainā.

Tālāk ir nedaudz tehnisks izskaidrojums tam, kā mēs nonācām līdz šai jaunajai iespējai. Parasti forma lapā tiek ievietota kā 'iframe' objekts. Tomēr iframe objektam augstums netiek noteikts automātiski, kas nozīmē, ka publicējot iframe, lietotājam iepriekš 'jāuzmin' tā augstums. Pie tam, formas augstums var mainīties, piemēram, atkarībā no formas lauku skaita un tā, vai lietotājs pareizi aizpildījis visus formas laukus. Praktiski tas nozīmē to, ka citās mājaslapās publicētajās formās apakšā līdz šim bija redzama tukša vieta.

Risinājums šai problēmai ir nolasīt publicētās formas augstumu un izmainīt iframe augstumu, lai tas atbilstu publicētajai formai. Tomēr jāņem vērā, ka gadījumā, ja forma ir publicēta citā mājaslapā (citā 'domeinā'), parasti nav iespējama saziņa starp formu un iframe, kur forma publicēta. Šajā gadījumā mēs šādu iespēju esam atraduši, izmantojot modernajās pārlūkprogrammās iebūvēto HTML5 postMessage iespēju. Rezultāts - lietotājam vairs nav jāuztraucas, ka viņa mājaslapā ievietotā forma izskatīsies 'atrauta' no pārējā mājaslapas satura.

Leave a Reply

  • Email is optional.

e-formas.lv: Survey and HTML Form Builder. Create Online Questionnaires for FREE!

feedback