Blog / Tehnoloģijas

Datorprogramma kā pakalpojums. Ko tas nozīmē un kādas priekšrocības tas sniedz.(0)

Didzis Sprūds | trešdiena, 2009. gada 27. maijs

Ir pierasts uzskatīt, ka datorprogramma ir kaut kas tāds, ko datorsistēmas apkalpotājs uzinstalē no kompaktdiska, vai kas tiek pasūtīts firmai, kas nodarbojas ar datorprogrammu izstrādi. Programma tiek pasūtīta, uzinstalēta uz datora cietā diska un ilgāku vai īsāku laiku pilda savas funkcijas - palīdz apkopot datus, uzkrāt grāmatvedības informāciju vai nosūtīt e-pastus. Izklausās idilliski jauki un vienkārši, vai ne?

Taču, kas notiek, ja gribam šai pašai programmai ar tiem pašiem ievadītajiem datiem piekļūt no mājām vai, atrodoties ārvalstīs? Pareizi! Ir taču USB datu nesēji! Atliek iekopēt programmas failu USB datu nesējā un uz priekšu! Bet tad atklājas, ka uz darba un mājas datora uzinstalētās programmas versijas atšķiras, vai šāda formāta failu ar mājas datoru vispār nav iespējams atvērt. Arī USB datu nesējs mēdz kaut kur pazaudēties...nemaz nerunājot par rezerves kopiju veidošanu un programmas atjauninājumu uzstādīšanu. Un vēl visa tā licenču padarīšana...Izklausās vienkārši? Nez vai...

Tāpēc pasaulē jau ilgāku laiku arvien populārākas kļūst datorprogrammas, kas tiek piedāvātas kā pakalpojums Interneta vidē. Proti, Jūs atverat Interneta pārlūku, tiešsaistē samaksājiet programmas abonēšanas maksu un uzreiz varat sākt programmu izmantot.

Šādam modelim ir vairākas priekšrocības:

1. Pieejamība

Programma ir pieejama no jebkuras vietas pasaulē. Viss, kas Jums ir nepieciešams, ir dators ar Interneta pieslēgumu un Interneta pārlūkprogramma.

2. Cena

Tā kā tiešsaistes programmas bez lieliem papildus izdevumiem iespējams piedāvāt daudz lielākam klientu skaitam, to cena parasti ir zemāka par programmatūru, kas tiek instalēta uz cietā diska. (economy on scale) Piedevām visbiežāk Jūs maksājat tikai par to laiku, kad Jums programma patiešām ir nepieciešama - piem, par mēnesi vai 3 mēnešu izmantošanu.

3. Nepieciešamie tehniskie resursi

Lai izmantotu tiešsaistes programmatūru nav nepieciešams jaudīgs dators un daudz vieta uz cietā diska - pietiek ar vienkāršu galda datoru. Nav nepieciešams īrēt vai uzturēt arī pašiem savu datu centru (nav vajadzīgi serveri, datu dublēšanas iekārtas utt.).

4. Programmas uzturēšana un atjaunināšana

Programmas, kas pieejamas lietošanai Interneta vidē, nav nepieciešams instalēt vai pārinstalēt. Programmas jaunākās versijas lietotājiem iespējams piedāvāt tūliņ pēc to izlaišanas un visas izdarītās izmaiņas vai labojumi ir redzami nekavējoties.

Mūsdienās kā pakalpojumu Internetā var izmantot ļoti plašu programmu klāstu - gan standarta biroja programmatūru tādām darbībām kā tekstu rakstīšana, tabulu apstrāde un e-pastu nosūtīšana (piemēram, Zoho, Google), gan grāmatvedības programmatūru (piem, Xero), gan attēlu apstrādes programmas (piem. Pixlr).

Atliek tikai pārvarēt aizspriedumus, bailes un pieradumu un baudīt priekrocības, kuras sniedz datorprogrammas - pakalpojumi.

Leave a Reply

  • Email is optional.

e-formas.lv: Survey and HTML Form Builder. Create Online Questionnaires for FREE!

feedback